Drugog dana trodnevnice za blagdan sv. Ante u Bugojnu, 11. lipnja 2026. pod misom u 18 sati, Euharistijsko slavlje predvodio je don Marin Marić, župnik župa Obri i Solakova kula uz koncelebraciju župnika i župnog vikara. U svojoj propovijedi don Marin je govorio o dva svetačka lika koja nas okupljaju na večerašnje Misno slavlje, a to su sv. Barnaba, apostol i mučenik te sv. Ante Padovanski. Praveći paralelu između dvojice kršćanskih svjedoka, don Marin naglasio je njihovu ljubav prema čovjeku, žrtvu darivanja za druge, te ustrajnost u nasljedovanju i činjenju dobra. U drugom dijelu propovijedi don Marin je naglasio važnost istinoljubivosti te čovjekove želje za htjeti i biti dobar čovjek. Unatoč vremenu u kojem živimo, izazovima koji su pred nama to se jedino isplati-biti dobar čovjek. Možda to zvuči lakše reći, nego živjeti, ali evo nam primjera apostol Barnaba i sv. Ante, to su svjedoci koji i danas svijetle i vrijede. Zato, nikome se ne isplati odustati od puta dobra, zato se i okupljamo na ovakva slavlja, molimo jedni za druge, te potičemo jedni druge u dobru i za dobro, zaključio je don Marin.